امروز یکشنبه, 29 دی 1398 - Sun 01 19 2020

منو

نشست شهرداران استان با معاونت هماهنگی امور عمرانی

نشست شهرداران استان با معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان نشست شهرداران استان در تاریخ 4/10/1396 به ریاست رضا مدرس سرپرست حوزه معاونت هماهنگی امور عمرانی و با حضور مدیرکل دفتر امور شهری و شوراها، شهرداران تابعه  و مدیرکل محیط زيست استان برگزار گردید.

ابتدا مدیر کل دفتر امور شهری و شوراها ضمن خوشامد به حاضرین موضوع پسماند شهرهای استان و حفظ و رعایت ملاحظات زیست محیطی را یکی از مهمترین موضوعات حال حاضر شهرهای استان برشمرد و تاکید کرد شهرداریهای استان میبایست در گام اول در اسرع وقت ضمن انجام مطالعات اقدامات لازم را برای مکانیابی دفن بهداشتی پسماند داده و در گام دوم بسترهای لازم را برای بهره مندی اقتصادی شهرداریها از این حوزه به منظور ایجاد خدمات متنوع در شهرها فراهم نمایند.

در ادامه این نشست مدیرکل محیط زیست استان ضمن بیان ملاحظات قانونی زیست محیطی گزارشی از اقدامات صورت گرفته در این حوزه را بیان نموده و انتظارات از شهرداریهای استان برای اقدامات بیشتر را اشاره نمودند.

پس از این شهرداران استان هرکدام شرحی از مشکلات و مسائل پیش رو را بیان نمودند که از عمده ترین آنها میتوان به عدم صدور مجوزات لازم جهت واگذاری زمین برای اجرای طرح پسماند اشاره کرد. 

در ادامه جناب آقای مدرس سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی در این نشست پس از  دریافت مسائل و مشکلات و نیز پیشنهادات شهرداران عنوان کرد: باتوجه به راهبردهای جدی استاندار محترم مبنی بر پیگیری تمامی امور توسط شهرداریها و  حصول و ارائه نتایج اقدامات ایشان لازم است گزارشات به روز توسط شهرداریها ارسال گردد.

همچنین ایشان تدوین برنامه های سالانه برای شهرداریها را امری بسیار ضروری برشمرد و تدوین برنامه های ایجاد درامد پایدار جهت ارائه خدمات هر چه بیشتر به شهروندان را از جمله وظایف ذاتی شهرداریها دانست.

در بخش دیگر این نشست سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی بر موضوع آمایش سرزمین و لزوم  نگاه توسعه ای شهرها تاکید کرده و احیای ستادهای بازافرینی شهری را بسیار مهم و ضروری بر شمردند.

جناب آقای مدرس افزود: در جهت پیگیری تمامی امور و جلوگیری از ترددهای غیر ضرور شهرداران به مرکز استان میبایست هرچه زودتر سیستم ودیئوکنفرانس و تشکیل جلسات مجازی تجهیز و راه اندازی گردد.

نظر خود را اضافه کنید.

0
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد